تولید کننده و فروش انواع تجهیزات ورزشی، باشگاهی و خانگی

انواع میز و نیکمت بدنسازی

انواع میز و نیکمت بدنسازی

انواع میز و نیکمت بدنسازی و آموزش تجهیز

چگونه یک نیمکت یا دستگاه وزنه برداری مناسب انتخاب کنیم؟

(انواع میز و نیکمت بدنسازی)اهداف شما به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که به کدام نیمکت های تمرینی یا دستگاه های وزنه نیاز دارید. به عنوان مثال، می‌توانید برای تمرینات قدرتی شدید، سیستم‌های نیمکت و مقر هالتر را انتخاب کنید. اگر تمرین هدایت شده یا کنترل شده را ترجیح می دهید، یک نیمکت چند کاره ممکن است بهترین گزینه باشد. دستگاه‌های مقاومت چند منظوره یا نیمکت‌های بانجی باعث تقویت عضلات بدون چربی می‌شوند و گزینه‌های جمع و جور برای فضاهای کوچک‌تر هستند.

در کنار دستگاه هایی چون دستگاه بدنسازی باشگاهی یا دستگاه بدنسازی خانگی تجهیزاتی مثل میز و نیمکت بدنسازی نقش مکمل را بازی میکنند و در مواقعی خودشان حکم یک دستگاه جدا را در باشگاه دارند.

سعی کنید تجهیزات خود را با توجه به کاربران، بودجه، فضا و نوع حرکت که میخواهید با دستگاه انجام دهید تهیه فرمایید.

 

قیمت میز و نیمکت بدنسازی چقدر است؟

نیمکت های مختلفی در بازار برای عرضه وجود دارند از نسخه های خارجی گرفته تا تولیدات ایرانی که هرکدام قیمت های مختلفی را دارند.

سعی کنید با توجه به مواردی چون فضا، تعداد کاربران، بودجه و … اقدام به تهیه نیمکت و میز بدنسازی بکنید.

همچنین با توجه به نوع حرکت شما نیز میز و نیمکت ها قیمت های متفاوتی دارند.حرکت عضلات دست عضلات سینه یا عضلات پا.

به طور میانگین قیمت نیمکت ها از 5 میلیون تومان شروع میشود.

فیله کمر

 

چه تمرین هایی می توانم با نیمکت وزنه انجام دهم؟

نیمکت های وزنه برداری به طور سنتی برای تثبیت بدن در هنگام وزنه برداری با هالتر، دمبل یا وزنه های آزاد استفاده می شود. شما همچنین می توانید از نیمکت وزنه برای انجام تمرینات مختلف، از جمله شیب عضله سه سر و کاهش فشار، استفاده کنید.

به طور کلی با تهیه تعدادی میز و نیمکت بدنسازی اکثر حرکات را به صورت نیمه حرفه ای میتوانید انجام دهید.

انواع میز و نیکمت بدنسازی برای تجهیز یک هوم جیم با قیمت به صرفه بسیار مناسب هستند.

 

نیمکت های بدنسازی و نیمکت های تناسب اندام: به تمرینات خود یک چالش بدهید

تناسب اندام چیزی فراتر از دراز و نشست و هر از گاهی تمرین در پارک است. یک روال تمرینی کامل می تواند نتایج را تسریع کند، تراکم استخوان و عضله را بهبود بخشد و بدن شما را به شکل و تیپی که همیشه آرزویش را داشتید تبدیل کند. تمرینات خوب با دستگاه و میز و نیمکت بدنسازی باشگاهی خوب شروع می شود . اگر اغلب در خانه ورزش می کنید، خرید نیمکت باشگاه می تواند نیاز شما را برای یک بدن اماده فراهم سازد. نیمکت های باشگاه دنیایی از امکانات را برای ورزش تناسب اندام باز می کنند.
نیمکت های تناسب اندام شما را به سطح دیگری می برد.و تطبیق پذیری بیشتری را برای انجام حرکات بدنسازی برای شما فرراهم می آورد بیایید نگاهی به انواع مختلف نیمکت های تناسب اندام آنلاین بیندازیم:

تناسب اندام شکمی

نیمکت های تناسب اندام شکمی با در نظر گرفتن شکم شما طراحی شده اند. چه عاشق تمرینات شکم ایستاده یا نشسته باشید، این تمرینات برای تمام تمرینات مربوط به شکم مناسب هستند. نیمکت های تناسب اندام شکمی به شما کمک می کنند تا تمرینات پهلو به پهلو را انجام دهید و به شکل دادن به شکم و تراشیدن نواحی شکم کمک می کند.

 

نیمکت تناسب اندام تخت

همانطور که از نام آن پیداست، نیمکت های تناسب اندام تخت در جهت افقی صاف قرار گرفته اند

نیمکت های مسطح معمولاً دارای زاویه شیب/نزول هستند و این اغلب قابل تنظیم است. از این نیمکت ها می توان برای تمرینات پرس سینه و تمریناتی که در حالت دراز کشیدن انجام می دهید استفاده کرد و برای دراز و نشست نیز عالی هستند.

 

نیمکت تناسب اندام چند منظوره

نیمکت های تناسب اندام چند منظوره برای تمرینات همه جانبه طراحی شده اند. اگر تمرینات شما به تنوع نیاز دارد، پس گرفتن یک نیمکت تناسب اندام چند منظوره به بدن شما کمک می کند.  اگر عضلات شکم و ساقه خود را هدف قرار می دهید، نیمکت تناسب اندام چند منظوره شما برای آن ها نیز عالی است. شما می توانید از این ها برای تمرین عضلات چهار ران و همسترینگ خود و همچنین برای روتین های اکستنشن پا استفاده کنید.  زوایای آن‌ها را می‌توان مطابق با نیازهای شما تنظیم کرد، و آنها را برای انواع روتین‌های تمرینی کل بدن ایده‌آل می‌کند. علاوه بر این،به شما کمک می کنند تا شانه های خود را نیز تمرین دهید.

 

 واقعیت نیمکت های تناسب اندام

بیایید با واقعیت ها روبرو شویم. نیمکت های تناسب اندام به تمرینات شما تنوع می بخشند. اگر متوجه شده اید که چالشی بودن تمرین را از دست داده اید و به راحتی از روال های تکراری خسته می شوید، برای خود یک نیمکت تناسب اندام تهیه کنید. برخی از انواع متداول تمریناتی که می‌توانید روی نیمکت تناسب اندام انجام دهید عبارتند از: پرس روی نیمکت، کشیدن اور، پرس شانه و …

انجام تمرینات مشابه نتایجی را که می‌خواهید به بدن شما نمی‌رساند و در مناطقی که دسترسی به تجهیزات سخت است ورزش نمی‌کنید. با این حال، نیمکت های تناسب اندام به شما در انجام این کار کمک می کنند.

 

مزیت انواع میز و نیکمت بدنسازی

برای تجهیز یک باشگاه خونگی ( هوم جیم ) شما نیاز به تهیه دستگاه بدنسازی خانگی دارید که ممکن است هزینه نسبتا زیادی را روی دست شما قرار بدهد.با سری میز و نیمکت بدنسازی شما میتنوانید یک هوم جیم نسبتا حرفه ای را با هزینه بصرفه راه اندازی کنید.

سری میزو نیمکت حالت مکمل دستگاه های بدنسازی را دارند و به نوعی تکمیل کننده آن ها هستند.

انواع میز و نیکمت بدنسازی

نیمکت های بدنسازی که رایج ترین بخش در هر باشگاهی میباشد دارای سه نوع اصلی شیب دار، شیب معکوس و صاف هستند. نیکمت ها از عضلات پا تا دراز نشست را شامل می شوند و همچنین محلی برای استفاده از حرکات وابسته به هالتر و یا دمبل می باشند. در مورد میزهای بدنسازی نیز تقریبا شرایط به همین گونه است. یکی از معروف ترین انواع میزها، میز حرکت لاری است. ضمنا در خانواده­ ی میزهای بدنسازی، تجهیزات وابسته با حرکات پرس، تنوع بیشتری دارد.

تعدادی از میزو نیمکت بدنسازی را با هم ببینیم:

 

بارفیکس پارالل

وسیله ای دوکاره که قابلیت اجرای تنوعی از حرکات در دو حرکت بارفیکس و پارالل را دارد.با کیفیت بالای ساخت میتواند جوابگوی نیاز باشگاه شما باشد.

بارفیکس پارالل

رک دمبل سه طبقه

یکی از وسایل ضروری برای راه اندازی هرباشگاه.این وسیله به شما در ساماندهی دمبل های باشگاه کمک میکند از و از بهم ریختگی آسیب به دمبل و ورزشکاران جلوگیری میکند

رک دمبل سه طبقه

شکم مدرج

دستگاه شکم مدرج مدل هویست با قابلیت تنظیم زوایای دقیقی را جهت تقویت عضلات شکم در اختیار شما قرار میدهد که میتواند گزینه مناسبی جهت تجهیز باشگاه شما باشد.

شکم مدرج

نیمکت لاری

یکی از پر طرفدارترین نیمکت های موجود بوده که میتنواد امجام حرکت لاری به صورت وزنه ازاد و با هالتر را برای شما قراهم سازد

نیمکت لاری

نیمکت سرشانه

نیمکتی جهت تقویت عضلات سرشانه که طیف وسیعی ازتنوع این حرکت را در اختیار شما قرار میدهد از جمله سرشانه با هالتر یا سرشانه با دمبل

نیمکت سرشانه

 

انواع میز پرس ( زیر سینه ، بالا سینه ، سینه) سری هویست

یکی از متداول ترین میز های بدنسازی که تموع بالای حرکت رو در نوع خودش در اختیار شما قرار میدهد که شامل نگهدارنده هالتر (مقر هالتر ) بوده و تجربه خوبی از بدنسازی را برای ورزشکار فراهم میسازد.

میز پرس بالا

شنا سوئدی

دستگاهی با کیفیت جهت انجام حرکت شنا سوئدی.

شنا سوئدی

نیمکت مدرج بالا زیر تخت

نیمکت حرفه ای با قابلیت تنظیم جهت انجام حرکت های مختلف بدنسازی. کیفیت ساخت بالا در کنار زوایای دقیق موجب بهره بری حداکثری از دستگاه شده است

نیمکت مدرج بالا زیر تخت

سخن پایانی

میز و نیمکت های زیادی در بازار وجود دارن که به خاطر طولانی شدن این مقاله از توضیح بیشتر انواع دیگه خودداری کردیم.قبل از خرید میز و نیمکت بدنسازی حتما به شرایط باشگاه دقت کنید.میز و نیمکت ها حکم دستگاه های مکمل رو دارن و باعث تطبیق پذیری حرکات شما میشوند.

با تعدادی میز و نیمکت بدنسازی میشه یک هوم جیم بصرفه رو راه اندازی کرد پس از میز و نیمکت های بدنسازی قافل نشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت آکسایا

جهت دسترسی به حساب کاربری خود وارد شوید